Wystawa Ilustracji Książkowej || Zapraszamy!

Wystawa Ilustracji Książkowej


Od 30 maja 2011 w miejscu przyjaznym książce, Księgarni Traffic Club, na ul. Brackiej 25 w Warszawie w dziale książki dla dzieci, polski Czytelnik będzie miał okazje poznać prace ilustratorów z całego świata, między innymi z Chile, Brazylii, Włoch, Indonezji, Kolumbii, Hiszpanii.

Mówi się że ilustracja książkowa najlepsze czasy ma już za sobą. Legendarni polscy ilustratorzy – Szancer, Lebenstein, Grabowski, Lengren, Pokora, Uniechowski dawno odeszli, nie zostawiwszy swoich uczniów.

Organizatorzy wystawy – Anna Skarzyńska, Iwona Czapla, Halina Pieścik; UniversItalis-Centrum Językowe i Promocja Ilustracji Książkowej PIK – chcą pokazać, że nadal mamy na świecie dobrych ilustratorów, których prace stanowią niewątpliwą ozdobę książek dla dzieci i młodzieży. Krytycy zgodni są co do tego, że dobra ilustracja książkowa, to nie graficzna czy malarska fotografia przedstawianej historii, a raczej, pisane równolegle do głównego tekstu, i uzupełnienie, i komentarz; przede wszystkim zaś uwrażliwienie wyobraźni czytelnika podczas lektury. Jest więc ilustracja niezwykle ważną częścią książki, zwłaszcza tej przeznaczonej dla dzieci; kształtuje ona bowiem zmysł estetyczny każdego człowieka od najmłodszych lat.

Serdecznie zapraszamy zarówno małych czytelników jak i tych trochę starszych. Mamy nadzieję, że wystawa spodoba się i dzieciom i ich rodzicom i pozwoli docenić piękno ilustracji nie tylko kolorowej ale i czarno-białej z różnych zakątków świata. Chcemy pokazać różne style stąd na wystawie będzie można zobaczyć i barwne obrazki Cristiny Bellacicco (Włochy), i „wyprane” z kolorów ilustracje Veronicy Alvarez (Kolumbia), i czarno-białe autorstwa Haliny Pieścik (Polska).

Na uwagę zasługują wszystkie starannie dobrane na wystawę ilustracje, zachęcamy więc do odwiedzenia niezwykłej Księgarni i podziwiania skrawków magicznego świata baśni, który zawitał do nas w postaci tęczowych obrazów stworzonych z miłości do książek.

Organizator: UniversItalis – Centrum Językowe, www.edu.universitalis.pl

Patroni medialni: czasdzieci.pl – portal informacyjno-rozrywkowy, Fiku Miku Cafe, gdzieciaki.pl – portal aktywnych rodziców, Julia Molner – studio fotografii autorskiej, Qlturka – portal dziecko i kultura, Sklepokawiarnia Figa z makiem, Świerszczyk – magazyn dla dzieci.

Miejsce: Księgarnia Traffic Club ul. Bracka 25 (róg Chmielnej), Warszawa

Czas: od 30 maja 2011.

Informacje: www.iwoxpik.blogspot.com

Related Posts with Thumbnails

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*